جستجو حرفه ای

« سوالات متداول »

سوال 1 : چرا خطای 403 - Forbidden دریافت میکنیم؟ 
پاسخ اول : اگر اکانت شما در حال استفاده باشد و بخواهید از سیستم اینترنت دیگری اقدام به دانلود کنید خطای 403 دریافت میکنید.

پاسخ دوم : چنانچه در زمان دانلود ، به طور ناگهانی اینترنت شما قطع و وصل شود ، اکانت شما به درستی از سرور دیسکانکت نخواهد شد و چند دقیقه زمان میبرد تا بتوانید دانلود را از سر بگیرید.

سوال 2 : چرا در ساعات عادی با سرعت بالایی از سرورهای شما دانلود میکنیم اما در ساعات شبانه رایگان سرعت کم می شود؟  
پاسخ : این محدودیت در برخی سرویس دهنده ها که سرویس اشتراکی ارائه میکنند وجود دارند و آنها برای حفظ ثبات شبکه خودشان در ساعات رایگان سرعت کاربرانشان را به سرعت قرارداد کاهش می دهند تا همه بتوانند از ظرفیت نرمال شبکه استفاده کنند و این مسئله ابداً مربوط به سرورهای سایت نیست.
  
رفع خطای هنگ کردن دانلودمنیجر IDM روی 99 % هنگام دانلود فایل ها 
این مشکل هیچ ارتباطی با سرورهای VIP ندارد و کاملا مربوط به خودِ نرم افزار دانلودمنیجر IDM هست.
این مورد در بخش پشتیبانی سایت IDM در 
این صفحه  ذکر شده و راه حل های پیشنهادی نیز ارائه شده است.  
 

برخی موارد مربوط به این مشکل به این شرح است :

- ممکن است ورژن دانلودمنیجر شما قدیمی باشد و این مسئله باعث تداخل با برنامه های دیگر یا سیستم عامل شما شده باشد. همواره از نسخه های بروز استفاده کنید. 

- ممکن است برخی آنتی ویروس ها باعث ایجاد محدودیت در اجرای IDM شوند و یا برخی بدلیل کرک بودن برنامه مانع از فعالیت آن شوند. موقتاً آنتی ویروس را حذف کنید و دانلودها را مجددا از سر بگیرید و یا IDM را در بخش Exclusion یا Exception آنتی ویروس خود قرار دهید تا آن را اسکن نکند.

مثلا ثابت شده است که آنتی ویروس ESET مانع کار IDM می شود و ممکن است دانلود شما با مشکل مواجه شود ؛ بنابراین اگر از این آنتی ویروس استفاده می کنید حتما آدرس شاخه برنامه IDM مثلا C:\Program Files (x86)\Internet Download Manager را در بخش Exclusion نرم افزار ESET اضافه کنید تا ESET مانع فعالیت IDM نشود. 

- در صورت امکان ، حتما از سیستم عامل خود را بروز نگه دارید.

- اگر بصورت همزمان دانلودمنیجر دیگری را روی سیستم عامل خود نصب کردید این دو دانلودمنیجر کار یکدیگر را مختل خواهند کرد. ابتدا هر دو را کاملاً Uninstall کنید و سپس از ابتدا IDM را نصب نمایید.

- اگر در زمان دانلود سرویس های پروک*سی یا دورزننده فیل*ترین*گ فعال باشند این مسئله در دانلود شما اختلال ایجاد میکند. در این صورت فایل ناقص را حذف کنید و مجدداً لینک گیری نمایید.

- اگر از نسخه کرک شده IDM استفاده میکنید هرگز آن را از طریق خودِ برنامه بروز نکنید. اگر این کار را انجام دادید ابتدا IDM را کاملاً Uninstall کنید و مجددا از ابتدا نسخه جدید را با کرک معتبر نصب نمایید. 

- ممکن است کرک دانلودمنیجر شما معیوب باشد.    

- کاربرانی که با این مشکل مواجه بودند اعلام کردند که این مشکل در نرم افزار Orbit وجود ندارد. رفع مشکل دانلود شدن فایل با مرورگر و دریافت خطای video can't be played , file is corrupt 

این مشکل بدلیل ست نبودن مرورگر و دانلودمنیجر شما اتفاق می افتد. 
ابتدا از مسیر downloading > options > general تیک گزینه نشان داده شده در عکس رو بزنید .... و درنهایت ok کنید.

b12ec2f37633acd535f50d6ffd91ec4f7b68f1c2.png

برای پشتیبانی idm از فرمت mkv یا rmvb بصورت دستی این فرمتها رو در تب file types وارد کنید و در نهایت ok کنید.

173fc2a865b7ed80067a8122ca0a4ef6a56fba22.png

در صورتی که مشکل حل نشد، میبایست دانلودمنیجر و مرورگر را به آخرین نسخه ارتقا دهید.

 


منع دانلود IP سرویس های غیر خانگی  

از آنجایی که سرویس VIP فقط برای کاربران خانگی تهیه شده ، امکان دانلود برای دیگر سرویس های غیرخانگی وجود ندارد.
در صورتی که با خطای زیر مواجه شدید :


dfd9d13c6e1a4e6799eec128aa405c68f745b9a9.jpg


- اگر از سرویس های دور زننده فیلترینگ استفاده میکنید ، در زمان دانلود از سرور غیرفعالش کنید.

  


 

رفع اختلالات مربوط به بعضی سرویس دهنده های ایرانی
مشاهده شده برخی سرویس دهنده های اینترنت به کاربران سرویس هایی ارائه میکنند که بعضا در شناسایی سرورها و سایت ها مشکل دارند و این مسئله در دیتاسنترهای بزرگ و بارگذاری بعضی سایت ها اختلال ایجاد می کند.
به عنوان مثال کاربری نمی تواند وارد سایت شود یا دانلود کند. این مشکلات ابداً به سرور ما مربوط نیست و تنها به سرویس دهنده اینترنت بستگی دارد.
راه حل اولیه و ساده ای برای رفع این اختلال تنظیم کردن DNS های عمومی روی کانکشن اینترنت هست.
بدیهی است این مسئله هیچ تاثیری روی نحوه کارکرد اینترنت شما ندارد و فقط باعث می شود شما همه سایت ها را بتوانید شناسایی کنید.

ابتدا روی کانکشن اینترنت که در Control Panel >> Network Connection وجود دارد (معمولا با نام Local Area Connection و یا Ethernet وجود دارد، اگر با وایرلس به اینترنت متصل هستید، باید روی کانکشن تنظیمات وایرلس انجام دهید) دابل کلیک کنید و سپس مراحل را از چپ به راست طبق تصویر انجام داده و در انتها تمام صفحات را OK کنید.


4d6ff1df0c79481816708e68cd414ce317ca4a11.jpg

در صورتی که این تغییرات باعث برطرف شدن مشکل شما نشد، با پشتیبانی سرویس دهنده اینترنت تماس بگیرید.